Alicja już tu nie mieszka...


Abstrakt

Wspomnienie o Profesor Alicji Helman (1935-2021).


Słowa kluczowe

Alicja HelmanNie dotyczy / Not applicable

Pobierz

Opublikowane : 2021-05-13


Stachówna, G. (2021) „Alicja już tu nie mieszka. ”, Kwartalnik Filmowy, (113), s. 219-221. doi: 10.36744/kf.725.

Grażyna Stachówna  grazyna.stach@uj.edu.pl
Uniwersytet Jagielloński  Polska
https://orcid.org/0000-0002-7288-6803

Profesorka nadzwyczajna w Instytucie Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka pięciu książek oraz ponad dwustu artykułów na temat filmu powszechnego i polskiego, redaktorka jedenastu tomów zbiorowych. Obecnie professor emerita – wreszcie może w pełni robić tylko to, co naprawdę lubi: kończy pisać ostatni rozdział książki Jańcioland i okolice poświęconej filmom Jana Jakuba Kolskiego, ogląda filmy tylko z happy endem i tasiemcowe seriale, czyta grube powieści kryminalne, pasjonuje się śledztwami Cormorana Strike’a, fanuje Benedictowi Cumberbatchowi, słucha belcantowch oper i Elvisa Presleya.

Creative Commons License

Utwór dostępny jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 4.0 Międzynarodowe.

Autor udziela wydawcy niewyłącznej i nieodpłatnej licencji (CC BY-ND 4.0) na wykorzystanie tekstu w „Kwartalniku Filmowym” i zobowiązuje się do podawania miejsca pierwodruku przy jego ponownym wykorzystaniu.
Czasopismo jest wydawane na licencji CC BY-NC-ND 4.0. Zgłaszając artykuł do publikacji, autor wyraża zgodę na jego udostępnianie na tej licencji.
UMOWA LICENCYJNA DO POBRANIA