Zapraszamy do obejrzenia filmu prezentującego kwartalnik muzykologiczny „Muzyka”, w którym występują nasi redaktorzy i zagraniczni członkowie Rady Redakcyjnej (prof. Karol Berger i dr Lenka Hlávková). Muzyka w wykonaniu zespołów Bastarda i La Morra oraz Coriny Marti. 

„Muzyka” 2024 nr 3 opublikowana

2024-10-01

Zeszyt 2024/3 zawiera teksty poświęcone różnym aspektom historii muzyki od średniowiecza do XX wieku. Autorzy: Paweł Figurski, Paweł Gancarczyk, Krzysztof Guczalski, Tomasz Górny, Łukasz Kaczmarowski, Wioleta Muras, Michał S. Sołtysik, Kateryna Schöning, Zbigniew Skowron, Kamil Stepan, Marcin Trzęsiok. Wersję papierową zeszytu można nabyć w wybranych salonach Empik oraz na Empik.com. Wersja on-line dostępna jest tutaj.

Ludwik Bielawski (1929-2024)

2024-08-18

Z ogromną przykrością zawiadamy o śmierci prof. Ludwika Bielawskiego, członka Rady Naukowo-Redakcyjnej i autora naszego kwartalnika. Prof. Bielawski był etnomuzykologiem i antropologiem muzyki związanym od prawie siedmiu dekad z Instytutem Sztuki PAN.

Lenka Hlávková (1974-2023)

2023-12-22

O ogromną przykrością zawiadamy o nagłej śmierci dr Lenki Hlávkovej, członkini Rady Naukowo-Redakcyjnej i autorki naszego kwartalnika. Dr Hlávková była dyrektorką Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Karola w Pradze. Specjalizowała się w historii muzyki XV i XVI wieku. Została zastrzelona podczas tragicznych wydarzeń na Wydziale Filozoficznym UK. Rodzinie, bliskim i społeczności akademickiej Uniwersytetu Karola składamy wyrazy współczucia.

Lenkę Hlávkovą żegnamy krótkim filmem, przygotowanym przez Instytut Sztuki PAN.

Zaproszenie do nadsyłania książek do recenzji

2022-01-06

Zapraszamy wszystkie wydawnictwa publikujące prace muzykologiczne (monografie autorskie i zbiorowe, edycje krytyczne) do nadsyłania na adres redakcji swoich publikacji. Najbardziej interesujące z nich zostaną poddane recenzji na łamach czasopisma. Wszystkie otrzymane prace odnotowywane są w dziale „Publikacje nadesłane” wraz z krótką notą o ich zawartości.