PROFIL NAUKOWY CZASOPISMA
„Biuletyn Historii Sztuki” to recenzowane czasopismo naukowe zajmujące się historią sztuk wizualnych, architektury, sztuki stosowanej, a także krytyki artystycznej i teorii sztuki od średniowiecza do współczesności. Kwartalnik, zgodnie ze swoją tradycją, podejmuje tematy związane z szeroko rozumianą polską kulturą artystyczną, systematycznie poszerzając ich spektrum, by zainteresować zarówno polskich, jak i międzynarodowych czytelników i czytelniczki.
Zespół redakcyjny stara się wspierać rozwój badań naukowych nad sztuką poprzez politykę wydawniczą promującą inkluzywną, merytoryczną i etyczną debatę akademicką opartą na rzetelnych publikacjach naukowych o jak najwyższej jakości. Nasze zasady etyki wydawniczej oparte są na wytycznych COPE.
Jako pismo wydawane w wersji papierowej oraz cyfrowej (online, w wolnym dostępie), chcemy też dotrzeć do autorów i autorek oraz czytelników i czytelniczek z innych krajów, publikując teksty zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Teksty w języku polskim opatrzone są obszernymi streszczeniami w języku angielskim.
Zapraszamy do zgłaszania tekstów badaczki i badaczy z różnych środowisk naukowych i kulturowych, zarówno osoby doświadczone, jak i dopiero rozpoczynające karierę akademicką. W trosce o realizację zasady różnorodności, inkluzywności i równości w debacie akademickiej nie pobieramy żadnych opłat za zgłoszenie, recenzowanie, edytowanie i publikowanie artykułów w „Biuletynie Historii Sztuki”.
Przyjmujemy artykuły naukowe, recenzje ważnych wystaw i książek, a także wspomnienia poświęcone zasłużonym historykom sztuki. Wśród różnorodnych metodologicznie publikacji są też artykuły naukowe wykorzystujące materiały archiwalne, które mogą stanowić podstawę dalszych badań. Co roku publikujemy także kronikę Stowarzyszenia Historyków Sztuki.
Wydajemy cztery tomy rocznie – zarówno w wersji papierowej, jak i elektronicznej (w wolnym dostępie).