Przyjmujemy w trybie ciągłym zgłoszenia tekstów mieszczących się w profilu pisma, o objętości 20 000-40 000 znaków, napisanych w języku polskim lub angielskim. Zapraszamy też do nadsyłania artykułów recenzyjnych na temat ważnych książek teatrologicznych wydanych w ostatnich latach w Polsce i za granicą. Przyjmujemy również teksty do zapowiadanych z wyprzedzeniem bloków tematycznych.

Tradycyjne, papierowe wersje zeszytów "Pamiętnika Teatralnego" można kupić w księgarni IS PAN przy ul. Długiej 28 w Warszawie, w księgarni Prospero i w salonach empik w całej Polsce.

 

Teatr w kulturach miejskich

2020-11-25

„Teatr w kulturach miejskich” – zapraszamy do nadsyłania artykułów problematyzujących dynamiczną i historycznie zmienną funkcję teatru i widowisk w przestrzeniach i kulturach miejskich oraz doświadczenie miasta w dramacie, teatrze, performansie. Zachęcamy do wypróbowywania różnych inspiracji metodologicznych (geopoetyka i geokrytyka, geografia kulturowa, badania nad kulturą popularną, studia miejskie etc.). Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca 2021.