Przyjmujemy w trybie ciągłym zgłoszenia tekstów mieszczących się w profilu pisma, nie dłuższych niż 50 000 znaków, napisanych w języku polskim lub angielskim. Zapraszamy też do nadsyłania artykułów recenzyjnych na temat ważnych książek teatrologicznych wydanych w ostatnich latach w Polsce i za granicą.

Ponadto w roku 2020 szczególnie zapraszamy do nadsyłania propozycji artykułów naukowych mieszących się w następujących, szeroko zakrojonych, blokach tematycznych:

1. Reduta - nowe historie / Artyści i artystki z kręgu Reduty (do 15 marca 2020)

2. Kobieca strona historii teatru (NOWY TERMIN zgłaszania tekstów: 20  czerwca 2020)

3. Teatr społeczny dawniej i dziś (konteksty edukacyjne, terapeutyczne, resocjalizacyjne, polityczne etc.) (do 30 sierpnia 2020).

 

Tradycyjne, papierowe wersje zeszytów "Pamiętnika Teatralnego" można kupić w księgarni IS PAN przy ul. Długiej 28 w Warszawie, w księgarni Prospero i w salonach empik w całej Polsce.

 

Zbliża się termin nadsyłania tekstów do bloku tematycznego "Teatr społeczny dawniej i dziś"

2020-07-12

Zapraszamy do nadsyłania tekstów do szeroko zakrojonego bloku tematycznego "Teatr społeczny dawniej i dziś". Czekamy na artykuły analizujące historyczne i współczesne zjawiska teatralne w kontekstach edukacyjnych, terapeutycznych, politycznych etc. Prosimy o zgłaszanie gotowych tekstów do 30 sierpnia 2020, zachęcamy też do kontaktu z redakcją w przypadku jakichkolwiek pytań.

Przypominamy jednocześnie, że niezależnie od planowanych tematów przyjmujemy także inne artykuły i recenzje naukowe mieszczące się w profilu pisma.